Czytanie Czechowicza (15.3.2015)

   

15 marca 2015 roku minie 112. rocznica urodzin Józefa Czechowicza.

Już od piętnastu lat, zawsze 15 marca o godzinie 17:00, w Bramie Grodzkiej świętujemy „Urodziny Józefa Czechowicza”.

Urodzony tego dnia, w 1903 roku poeta, swoje życie związał z rodzinnym miastem. Lublinowi poświęcił jeden ze swoich najpiękniejszych utworów - „Poemat o Mieście Lublinie”.

Scenariusz urodzin stworzony wspólnie z prof. Władysławem Panasem od lat jest niezmienny. Do czytania „Poematu” zapraszane są wyjątkowe osoby związane z naszym miastem. W tym roku na nasze zaproszenie czytać będą lubelscy drukarze, księgarze, antykwariusze i bibliotekarzeUrszula Kozak, Anna Wojtysiak, Tadeusz Filipek, Alojzy Leszek Gzella, Zbigniew Jóźwik, Zygmunt Sapuła. „Poemat” przeczytają też chóralnie wszyscy uczestnicy Urodzin.

 

 

 

Jak co roku z okazji Urodzin został wydany ręcznie składany i drukowany „Poemat o Mieście Lublinie” w nakładzie zgodnym z aktualną rocznicą urodzin Józefa Czechowicza (w tym roku było to 112 egzemplarzy) oraz okolicznościowy ex libris.

Dla gości przygotowaliśmy także specjalne czekoladki - "Czekoladowy poemat".

Ponadto w Galerii na murze w podwórku Domu Słów, przy ul. Żmigród 1, można było obejrzeć wyklejankę z "Poematu graficznego o Mieście Lublinie" stworzonego przez Macieja Pałkę.

 

 

112 rocznica urodzin Józefa Czechowicza była świętowana

15 marca (niedziela) 2015 roku o godzinie 17:00.

Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21

 

 

 

 

Rodzaje działań: misterium pamięci
Programy: Czechowicz