13 grudnia. Rocznica wprowadzenia stanu wojennego (13.12.2012)

13 grudnia (czwartek) 2012 roku Ośrodek “Brama Grodzka - Teatr NN” zorganzował działania upamiętniające 32 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.

W związku z 31. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego Ośrodek “Brama Grodzka - Teatr NN” poszukuje osób, które chciałyby podzielić się swoimi wspomnieniami  z tamtego okresu. Chcielibyśmy dotrzeć zarówno do osób związanych z ówczesną opozycją, do uczestników strajków w zakładach pracy, jak i do zwykłych ludzi, którzy wydarzenia stanu wojennego obserwowali z ulicy, czy z okien swoich domów. Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich, którzy są w posiadaniu zdjęć, dokumentów i pamiątek dotyczących stanu wojennego, aby podzielili się swoimi zbiorami. Zwracamy się również do ludzi, którzy posiadają pisma drugiego obiegu z lat 1977-1989, tzw. “bibułę” - chcemy, aby Wasze pamiątki stały się częścią wystawy. Zapraszamy do Izby Drukarstwa przy ul. Żmigród 1 w godzinach 9-17.

 
Kontakt:
wspomnienia: Tomasz Czajkowski, tel. 81-532-58-67
bibuła: Robert Sawa, tel. 81-534-52-33
 
Ośrodek “Brama Grodzka - Teatr NN”, Izba Drukarstwa TNN zapraszają na działania upamiętniające 31. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego (13.12.1981). W ramach obchodów planujemy spotkania warsztatowe z młodzieżą z lubelskich szkół, połączone ze zwiedzaniem wystawy o Niezależnym Ruchu Wydawniczym “Siła wolnego słowa”. W naszych działaniach edukacyjnych chcemy odnieść wydarzenia sprzed trzech dekad do współczesności, dlatego też przewodnim tematem będzie temat: “Siła Wolnego Słowa dziś”.

Młodzież podczas spotkania zagra w grę "W Zakładzie Lublelski Lipiec 80' " prowadzoną przez członków Fabryki Gier Historycznych.

Fabryka Gier Historycznych to wydawnictwo specjalizujące się w grach planszowych, karcianych i bitewnych poświęconych tematyce historycznej.
Celem FGH jest tworzenie gier, przy których można spędzić wiele godzin dobrze się bawiąc z przyjaciółmi, czerpiąc przyjemność z każdej rozgrywki. Dodatkowo poprzez mechanikę, setting czy wygląd w nienachalny sposób chcemy przekazywać wiedzę historyczną, tak aby każda gra miała również walor edukacyjny.
Fabrykę Gier Historycznych tworzy dwóch doktorantów historii UMCS-u, a jednocześnie miłośników gier planszowych, karcianych i bitewnych. Ich wiedza, zamiłowania oraz doświadczenie stanowią solidny fundament pozwalający tworzyć i wydawać produkty, które z jednej strony zostały docenione przez środowiska szkolne (nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców), a z drugiej – przez krąg miłośników gier planszowych, którym zależy na grywalnych i solidnie skonstruowanych tytułach.

 
miejsce: Izba Drukarstwa TNN, ul. Żmigród 1
 
12 i 13 grudnia 2012
 
po wcześniejszym ustaleniu z Aliną Bąk tel. 81-532-58-67
 
 
UWAGA: ilość miejsc ograniczona, prosimy o wcześniejsze zgłoszenia.
 
 
Materiały w Leksykonie Lublin: