07.12.1998

07.12.1998

Spotkanie z dokumentem filmowym - Natasza Ziółkowska - Kurczuk

Spotkanie w ramach cyklu "Spotkania z dokumentem filmowym" organizowane przez Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN".  Projekcja filmów Nataszy Ziółkowskiej - Kurczuk.

Przeczytaj Natasza Ziółkowska-Kurczuk

Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" realizuje program "Spotkania z dokumentem filmowym". Są to stałe comiesięczne prezentacje filmów dokumentalnych oraz spotkania ich twórcami. Projekt ten łączy się bezpośrednio z programem Ośrodka budowanym wokół pamięcie, a własnie film dokumentalny z jego podstawową funkcją dokumentowania rzeczywistości dotyka tego problemu bardzo wyraźnie.

Dnia 07.12. 1996 odbyła się projekcja filmów  dokumentalnych Nataszy Ziółkowskiej - Kurczuk: "Było miasteczko", "Strzęp niemożliwej wiary", "Maria Urban - Mieszkowska", "Ojciec Krąpiec", "Leszek Mądzik", "Mirosława Dereckiego sposób na życie", "Tylko mój cień złocisty". Po projekcji spotkanie z reżyserką.

Gościem spotkania była Natasza Ziółkowska - Kurczuk - ur. w 1963 r. w Poznaniu. Ukończyła studia dziennikarskie i kulturoznawcze na UAM w Poznaniu (1986 i 1987), a także reżyserię filmowo - telewizyjną w PWSFTViT w Łodzi (1992). Współpracowała  z Telewizją Polską S.A. w Warszawie (Pr 1 i 2) oraz z OTV Lublin.

Fotografie z przebiegu spotkania autor: Marta Kubiszyn 3 fot., Archiwum Foto TNN, album nr 5
Filmy N. Ziółkowskiej Kurczuk, Archiwum Filmowe TNN, sygn: A 14, A 15; Spotkanie z reżyserem w TNN, sygn: A 14.