27.01.2011 - 27.01.2011

Niezwykli Lublina

27 stycznia 2011 roku Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” zorganizował pierwsze spotkanie z cyklu NIEZWYKLI LUBLINA. Jest to projekt comiesięcznych spotkań z młodymi osobami z Lublina, uczniami, studentami, absolwentami, którzy mają niezwykłe pasje.

Gośćmi pierwszego spotkania byli: Łukasz Góras i Grzegorz Mituła, twórcy filmu animowanego "Tajemnice Bridgetown". Podczas spotkania rozmawiano o procesie tworzenia filmu techniką Green Box i animacji komputerowej.

Projekcja odbyła się 27.01.2011, g.17:00 na Sali Czarnej Ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN"

„Tajemnice Bridgetown” - Ameryka końca lat 40-tych. Podstarzały i zmęczony swoim życiem detektyw Bruce Connor dostaje kolejne zlecenie. Musi odnaleźć zaginioną tancerkę baru nocnego. Podchodzi do tego zlecenia z niechęcią, lecz profesjonalnie. Po kilku godzinach poszukiwań odnajduje kobietę, która jest już martwa. Wszystko wskazuje na to, że w mieście grasuje morderca. Sprawa staje się bardziej skomplikowana niż wcześniej można było się spodziewać.

Łukasz Góras, ur. 1984 w Lublinie. Student V roku Edukacji artystycznej w Instytucie Sztuk Pięknych WA UMCS. Zajmuje się filmem, animacją i grafiką 3d. Jego filmy były pokazywane na wielu festiwalach w Polsce i Europie (m.in. we Francji, Belgii, Austrii). Autor takich filmów jak „Project U”(2008), „Miś” (2009) czy „Lalka” (2010). Brał udział w konkursie Young Creative Students 2010, jak również w warsztatach animacji pod kierownictwem prof. Jerzego Kuci na LAF-ie w Zwierzyńcu w 2009 roku. Laureat Kamery Akcji Łódź 2010 (nagroda za najlepszą animację) festiwalu Animotion (Kraków 2009) i Offeliady (Gniezno 2010). Ważniejsze nominacje- Młodzi i Film 2010, OFAFA 2010, RePeFeNe 2010, VII Konkurs Filmów Niezależnych-5 minut z życia codziennego, Żubroffka 2010.

Grzegorz Mituła – ur. 1985 w Lublinie. Student V roku Edukacji artystycznej w Instytucie Sztuk Pięknych WA UMCS. Zajmuje się filmem, animacją i grafiką 3d. Ukończył Prywatne Studium Sztuk Plastycznych im. St. Wyspiańskiego w Lublinie obroną dyplomów ze specjalizacji techniki malarskie oraz specjalizacji grafika komputerowa prowadzoną przez znanego lubelskiego grafika Zbigniewa Sobczuka. Jego specjalizacją jest animacja, postprodukcja (min. montaż i efekty specjalne), multimedialna grafika projektowa oraz grafika trójwymiarowa. Obecnie jeden z uczestników Naukowego Koła Sztuki Mediów Cyfrowych. Twórca storyboardów, „animaticów” oraz reklam i prezentacji multimedialnych.