Ikonografia

Aktualności

28-10-2019
Zamknięcie dotychczasowej strony Ikonografia Lublin

UWAGA! Z dniem 2019-10-25 strona "Ikonografia Lublin" przestała być aktualizowana. Zapraszamy na naszą nową stronę poświęconą lubelskiej fotografii Lublin. Fotografia


czytaj całość

25-10-2019
Poza kadrem - historia fotografii w Lublinie

Pracownia Ikonografii Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN” zorganizowała spotkanie poświęcone historii lubelskiej fotografii.


czytaj całość

25-10-2019
W kadrze: Hartwig

Stale eksperymentował, poszukując nowych środków wyrazu i sposobów kształtowania obrazu fotograficznego, między innymi łączenia elementów graficznych z fotografią realistyczną. Na przełomie lat 40. i 50. XX wieku nawiązywał do nurtu fotografii subiektywnej. W latach 50. XX wieku tworzył fotografie operujące kontrastującymi formami, łącząc abstrakcję kompozycji z dokumentalną funkcją fotografii. W latach 60. włączył się w nurt fotografii eksperymentalnej, stosując przetworzenia i multiplikacje. W latach 90. XX wieku zainteresował się barwą, obserwując płoty z podartymi plakatami lub pomazane graffiti (jedna z pierwszych wystaw fotografii barwnej Hartwiga odbyła się w Galerii Teatru NN). Stworzył niepowtarzalny styl, w którym aktorem jest światło, wydobywające kształty natury.

 

czytaj całość


Archiwum aktualności

Przesklepienie Czechówki przy nowym placu targowym w Lublinie. Fotografia

Opis: Fotografia przedstawiająca przesklepienie Czechówki przy nowym placu targowym w Lublinie, w czasie prac remontowych w latach 30-tych XX wieku. Na pierwszym planie widoczny budynek jatek.
Autor: autor nieznany;
Data: lata 30. XX w.
Źródło: Wydział Architektury, Budownictwa i Urbanistyki Urzędu Miasta Lublin;

Kontakt: [email protected]