Zdalny Szeryf

"Zdalny Szeryf" to mini seria w której - w home oficeowej stylistyce - polecimy Wam książki, po które warto sięgnąć, zachęcimy do rozmów o nich i podzielenia się wrażeniami.

Odcinek 9:

Oto przed Państwem finałowy odcinek "Zdalnego Szeryfa". Trudno nam było przez ten czas nagrywać się samemu z domów, spacerów, kanap i foteli. Zresztą u nas w ekipie teraz same zmiany. Na szczęście tym razem otrzymaliśmy pomoc! Na szczęście, bo odcinek wyjątkowo ważny dla nas, dedykowany wyjątkowej osobie w ten wyjątkowy dzień.
Ale może teraz trochę więcej o tym odcinku, w który włączyło się mnóstwo wspaniałych osób:

To książki do przyszłości, bo kierowane głównie do tych, którzy będą o niej decydować, którzy będą w niej żyli. To listy, instrukcje i wskazówki, ale również wspomnienia.

Dla tych, które tak często te wszystkie wiadomości czytają. Ze specjalną dedykacją dla tej, która tworzy ten kanał, bez której te recenzje by nie istniały.

Odcinek 8:

"Riwne / Rowno" Oleksandra Irwańca to, jak określa ją sam autor, groteskowa niby-powieść o mieście, które nigdy nie będzie podzielone.
Wydana w 2002 roku antyutopia jednego z najwybitniejszych współczesnych ukraińskich twórców doczekała się dwóch powtórnych wydań w 2006 i 2010, jednocześnie pozostając jednym z najbardziej niedocenionych dzieł literackich niezależnej Ukrainy.
Wydarzenia jednego dnia z niedalekiej przyszłości, z narastająca trwogą opisane w powieści, mieszają się ze wspomnieniami opuszczonych terenów z dzieciństwa. Główny bohater powieści Szlojma Ecirwan z nieukrytą namiętnością przemieszcza się przez podzielone na sektory Równo, nie wiedząc jeszcze, że wieczorem zostanie wpisany w historię tego miasta na zawsze.

Odcinek 7:

Było ciepło, więc zrobiłem sobie bazę i nagrałem odcinek.
W tym odcinku moim supportem jest Krystyna Czubówna oraz sam Stanisław Lem.
Także jest fejm i lans i musicie to obejrzeć.
A wiecie gdzie w Lublinie jest ul. Stanisława Lema, bo jest takowa!

Odcinek 6:

Cześć,
nie będę dzisiaj rozpisywał się na temat odcinka. Po prostu zostawię Wam pełny tytuł omawianej książki.
Różowa Mysz.
niewielka czarodziejsko-polityczna
powieść dla dorosłych ze szczególnym opisem podwodnego imperium Car-Dna.
napisana w imieniu 11-letniej rosyjskiej dziewczynki Marusi Mendelejewej.

Odcinek 5:

Następny odcinek "Zdalnego Szeryfa" dedykowany jest poetkom jidysz i Sylwii Woźniak, której grubosz wystąpił w odcinku jako mistrz drugiego planu.
Antologia "Moja dzika koza" jest herstorycznym wielogłosem, który donosi się z różnych epok i zakątków. Szeroki zasięg tematyczny i stylistyczny, od średniowiecznych modlitw po poezję modernistyczną, pozwalają stwierdzić, że jest to książka o życiu, również wielobarwnym i wielokształtnym.
Na ponad sześciuset stronach antologii redaktorki umieściły sześćset lat kobiecej poezji w języku jidysz, dlatego nie mogła ona ominąć Szeryfów!

Odcinek 4:

Poszedłem na spacer (wtedy jeszcze było to łatwiejsze) zaczerpnąć trochę świeżego powietrza i wybrałem dla Was książkę, która wpasowała się w klimat pierwszych dni wiosny oraz świecącego słońca.
Książka trochę dziwna, trochę może nawet dyskusyjna, ale na pewno cenna i dobrze oraz ciekawie napisana. I po takie książki - niekoniecznie mieszczące się w granicach prozy - też warto sięgnąć.
Pogoda zaczyna znowu dopisywać, ale uważajcie na siebie, na innych i starajcie się nie wychodzi z domu za często.
Tymczasem trochę natury i słońca przesyłamy do Was na tym filmiku.

Odcinek 3:

Znudził się Netflix, na HBO Go wszystko obejrzane po dwa razy, a CDA zamula?
"Tysiąc sztuk awangardowych" Kennetha Kocha to książkowa alternatywa serialowa, idealnie nadająca się do czytania podczas kwarantanny.
Wiele przeplatających się wątków, czasem sitcom, nieraz dramat - wszystko to (i wiele więcej) znajdziecie w pięknie wydanej książce, mistrzowsko przetłumaczonej przez Piotra Sommera.
Przekazujemy pałeczkę Kocha, oj... pałeczkę mówcy Ivanowi Davydenko, który nadaje prosto z home office'owej dżungli!

Odcinek 2:

Dzisiaj Maciej trochę już marudzi, ale dzielnie opowiada o kolejnej książce:
W domu już nie mogę. Muszę wyjść. Muszę na chwilę złapać słońca! A jak łapać coś, to tylko z Hunterem... Czaicie? Bo Hunter?
Dokładniej to Hunter S. Thompson, klub motocyklowy i motocyklowe studio.

Odcinek 1:

Dzisiaj, prosto z fotela, z dźwiękami odkurzacza w tle, z kręcącym się psem obok Dwight V. Swain i jego "Warsztat pisarza. Jak pisać, żeby publikować."
A czy Wy macie w waszych biurach/domach jakieś podręczniki pisania? Piszecie coś sami? Prowadzicie dziennik, pamiętnik, wierszownik albo sennik?