Warsztaty

WARSZTATY TYPOGRAFICZNE
Mają na celu popularyzować technikę druku wypukłego, pokazywać jak kiedyś przygotowywane były książki, gazety, wizytówki, afisze druki akcydensowe. Uczestnicy poznają metody i narzędzia pracy drukarza oraz nieistniejącego już zawodu zecera oraz nauczą się podstawowych pojęć drukarskich. Podczas warsztatu uczestnicy poznają kompletny proces przygotowania druku w drukarni typograficznej: przygotowanie matrycy, druk, rozebranie matrycy.

Termin: do ustalenia, w godz. 10:00–16:00 (obowiązuje rezerwacja)
Grupa: 5–7 osób
Czas: 1,5 h (dla grup początkujących, 9+), 
Cena: 11 zł/osoba
Czas: 4–5 h (dla grup zaawansowanych, 16+)
Cena: 30 zł/osoba
Zapisy: [email protected] 

 

WARSZTATY INTROLIGATORSKIE
Na warsztatach poznamy techniki szycia książek, przygotowania i zdobienia oprawy. Uczestnicy poznają zagadnienia związane z introligatorstwem, dowiedzą się jakie maszyny i urządzenia były wykorzystywane w procesie produkcji książek, poznają podstawy obsługi wybranych maszyn. Każdy uczestnik samodzielnie wykona notes.

Termin: do ustalenia, w godz. 10:00–16:00 (obowiązuje rezerwacja)
Grupa: 5–7 osób
Czas: 1,5 h (dla grup początkujących, 6+), 
Cena: 11 zł/osoba
Czas: 4–5 h (dla grup zaawansowanych, 16+)
Cena: 30 zł/osoba
Zapisy: [email protected]


WARSZTATY PAPIERNICZE
Uczestnicy warsztatów papierniczych poznają materiały, z których możliwe jest pozyskanie celulozy, dowiadują się jak przebiega proces powstawania papieru, samodzielnie przygotowują recyklingową masę papierową. Spotkanie w papierni Izby Drukarstwa przybliża uczestnikom techniki ręcznego czerpania papieru, daje możliwość wykonania arkuszy o różnych fakturach, strukturach i formatach, pozwala na stworzenie autorskich kompozycji w papierze.

Termin: do ustalenia, w godz. 10:00–16:00 (obowiązuje rezerwacja)
Grupa: 5–7 osób
Czas: 1,5 h (dla grup początkujących, 6+), 
Cena: 11 zł/osoba
Czas: 3–4 h (dla grup zaawansowanych, 16+)
Cena: 30 zł/osoba
Zapisy: [email protected]


WARSZTATY KALIGRAFII
Warsztaty dla dzieci chcących poznać technikę pięknego pisania. Podczas warsztatów będzie można zobaczyć ciekawe przykłady kaligrafii, samodzielnie wypróbować proste narzędzia kaligraficzne i doskonalić tę zapomnianą dziś umiejętność. 

Grupa wiekowa: 6+ / 13+
Maksymalna liczba osób: 10 osób
Czas: 1,5 h zegarowej
Termin: do ustalenia, w godz. 10:00–16:00 (obowiązuje rezerwacja)
Cena: normalny 11 zł/osoba
Zapisy: [email protected] 

 

WĘDRUJĄCE DRZEWO OPOWIEŚCI
Pod takim drzewem można przysiąść i wysłuchać niezwykłych opowieści. Drzewo Opowieści wędruje od szkoły do szkoły i uczy dzieci opowiadania historii. Drzewo wyznacza symboliczną przestrzeń, wokół której odbywają się warsztaty oraz opowiadanie historii. Dotychczas drzewo odwiedziło SP nr 6, SP nr 10, SP nr 52, SP Sfera, Gimn. nr 9 w Lublinie. Czytaj ->

Grupa wiekowa: 8+
Maksymalna liczba osób: 20 osób
Termin: działanie ma charakter długofalowy – do ustalenia
Zapisy: [email protected]

 

WARSZTATY OPOWIEŚCI
Opowiadanie historii ocala od zapomnienia - jest jak magia. Dzięki słowom w naszej wyobraźni ożywają odważni rycerze, piękne księżniczki, zabawne pajace, egzotyczne zwierzęta, dalekie drogi, rozległe wody, potężne budowle czy ciepły wiatr. Zapraszamy na warsztaty opowieści podczas których nauczymy się ich tworzenia oraz opowiadania.

Grupa wiekowa: 9+
Maksymalna liczba osób: 20 osób
Czas trwania: 1– 2 h zegarowej
Termin: do ustalenia, w godz. 10:00–16:00 (obowiązuje rezerwacja)
Cena: normalny 7 zł/osoba, ulgowy 5 zł/osoba
Zapisy: [email protected]


WARSZTATY KOMIKSOWE
Warsztaty stanowią okazję do poznania poetyki komiksu, przygotowania i wydania swojego komiksu, a także twórczego spojrzenia na zagadnienia komiksu internetowego. Za pomocą komiksu chcemy pobudzić wizualne umiejętności dzieci. Czytaj ->

Grupa wiekowa: 7+/13+
Maksymalna liczba osób: 15 osób
Czas: 2 h lekcyjne
Termin: do ustalenia, w godz. 10:00–17:00 (obowiązuje rezerwacja)
Stałe warsztaty: środa, godz. 17.00
Cena: normalny 7 zł/osoba, ulgowy 5 zł/osoba, warsztaty stałe - barter
Zapisy: [email protected] 

 
WARSZTATY KREATYWNEGO PISANIA (CREATIVE WRITING)
Zajęcia skierowane są do wszystkich osób, które pragnęłyby rozwijać umiejętność pisania. Zarówno tych zaznajomionych z warsztatem literackim jak i amatorów w tej dziedzinie. Warsztaty mają sprzyjać podejmowaniu samodzielnej twórczości literackiej przede wszystkim w kategoriach beletrystyki, ale również w formie dziennikarskiej czy krytycznoliterackiej. Zajęcia obejmują niezbędną teorię na temat form literackich i ich wykorzystania. Korzystamy przy nich z opracowanych przez współczesnych autorów technik i stylów, w tym z techniki "Dangerous writing".

Grupa wiekowa: 15+
Maksymalna liczba osób: 20 osoby (w przypadku warsztatów w Domu Słów), cała klasa (w przypadku warsztatów w placówce szkolnej)
Czas: 1–2 h 
Termin: do ustalenia, między 10:00–16:00 (obowiązuje rezerwacja)
Miejsce: Dom Słów (ul. Żmigród 1) lub placówka szkolna
Cena: normalny 7 zł/osoba, ulgowy 5 zł/osoba
Zapisy: [email protected]  


MĄDRE BAJKI

To zajęcia artystyczno-literackie dla grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Ich celem jest zachęcenie dzieci do czytania i obcowania z książkami, spotkanie z bohaterami bajek oraz uwrażliwienie na wartości i tematy podejmowanie w książkach. Zajęcia obejmują czytanie, dyskusję oraz działania plastyczno-artystyczne w oparciu o mądrą literaturę dziecięcą.

Grupa wiekowa: 4+
Maksymalna liczba osób: 25 osób
Czas: 1–1,5 h zegarowej
Termin: do ustalenia, między 9:30–16:00 
Cena: 5zł/os lub barter (materiały plastyczne)
Zapisy: [email protected] 

 

TYPODUCHY/ TYPOTORBY
Typoduchy i Typotorby to typograficzne gadżety z cytatami. Słyszymy, że dobrze się na nich śpi, ładnie komponują się z mieszkaniem, dodają otuchy, inspirują i dobrze znoszą nasze sprawy. Cóż taka rola poezji! Warsztaty tworzenia typoduch obejmują proces wyboru cytatu, kroju, szycia poduch i nanoszenia napisów. Warsztaty typotoreb obejmują proces wyboru cytatu, kroju i nanoszenia napisów.

Grupa wiekowa: 16+
Maksymalna liczba osób: 12 osób
Czas: 3 h
Cena: 22 zł (typoduchy) i 11 zł (typotorby)
Zapisy: [email protected]   

 

BAJKI FILOZOFICZNE
Warsztaty dla uczniów szkół podstawowych, wprowadzające w świat filozofii. Ich celem jest obudzenie ciekawości świata, rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia, prowadzenia dyskusji i prezentowania własnych opinii. Podczas zajęć dzieci zmierzą się z własnymi pytaniami, pomysłami, a czasami wątpliwościami. Punktem wyjścia zajęć są bajki i opowiadania filozoficzne.

Ich poznaniu, zrozumieniu i dyskusji, będą towarzyszyły zabawy edukacyjne, eksperymenty i działania twórcze. Poprzez udział w warsztatach dzieci mają okazję przekonać się, że filozofia jest potrzebna, przydatna i stanowi pomoc w rozwiązywaniu rzeczywistych problemów.

Grupa wiekowa: 8–12 lat 
Maksymalna liczba osób: 20
Czas: 1,5 h zegarowej
Termin: do ustalenia, między 9:30–16:00 (obowiązuje rezerwacja)
Cena: 5 zł 
Zapisy: [email protected]   

 

SŁOWEM PO ŚWIECIE
Warsztat, podczas którego punktem wyjścia do naszych podróży po różnych zakątkach świata będą opowieści, baśnie i legendy o danym regionie. W ramach spotkania poznawać będziemy kulturę, język, zabawy i różne ciekawostki na temat wybranego kraju. 

Grupa wiekowa: 8+
Maksymalna liczba osób: 20
Czas trwania: 1–1,5 h zegarowej
Termin do ustalenia, od poniedziałku do piątku w godz. 9:30–15:00
Miejsce: Dom Słów (wejście od podwórka Królewskiej 17) lub placówka szkolna
Cena: 5 zł/osoba 
Zapisy: zawieszone do odwołania                                                                                     

 

FERIE ZIMOWE I WAKACJE
Zapraszamy dzieci na zajęcia interdyscyplinarne, pobudzające wyobraźnię i dające wiedzę (m.in.: komiks, film, bajka).

Grupa wiekowa: 7+
Maksymalna liczba osób: 15 osób
Czas: Ferie zimowe i Wakacje – termin do ustalenia
Termin: do ustalenia 10:00–14:00 (obowiązuje rezerwacja)
Cena: pojedynczy 60 zł/osoba, rodzinny (powyżej 2 osób) 50 zł od osoby

Poziom warsztatów dopasowany jest do grupy wiekowej. 
Zapisy: [email protected]

-----------------------------------------------------------------------------
Udział w warsztatach, spotkaniach i innych formach działalności w Domu Słów jest jednoczesną zgodą na użycie wizerunku do dokumentacji i publikacji na stronie Domu Słów oraz na FB. Jeśli ktoś nie wyraża zgody prosimy o kontakt mailowy: [email protected]

Udział bezpłatny:
– osoby objęte programem "Inny Lublin".

 

WARSZTATY WKLĘSŁODRUKU
Warsztaty z miedziorytu i suchorytu dla grup początkujących będą polegać na krótkim omówieniu obu technik, pokazaniu i wytłumaczeniu procesu powstawania matrycy, poznaniu narzędzi za pomocą, których opracowuje się matrycę. Zaprojektowaniu i wyryciu rysunku w płytce z plexi. Oraz wydrukowaniu do trzech odbitek.

Na warsztatach dla grup zaawansowanych uczestnicy poznają historię obu technik, szczegółowy proces powstawania miedziorytu i suchorytu, oraz różnice pomiędzy tymi technikami. Nauczą się posługiwać narzędziami, poznają podstawy ich konserwacji. Zaprojektują oraz wykonają własną grafikę na matrycy z blachy miedzianej lub plexi, którą potem dla siebie wydrukują w nakładzie do trzech sztuk.

Zapisy:  Obecnie brak zapisów!

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz