Napady Weny

Zapraszamy na bezpłatny cykl spotkań warsztatowych kreatywnego pisania.

W trakcie czteromiesięcznego kursu będziecie mieli możliwość poznania literackich narzędzi, pracy nad własnymi tekstami oraz możliwości ich konsultacji.
Warsztaty łączą się również z cyklem literackich spotkań “W stronę”, podczas których porozmawiać można z pisarzami, dziennikarzami i reportażystami.


Autor grafiki Arkadiusz Haratym

TERMIN SPOTKAŃ:
Zajęcia będą odbywały się 4 razy w miesiącu (3 zajęcia warsztatowe + 1 spotkanie przeznaczone na indywidualne konsultacje):

CZWARTEK godz. 18.00-19.00

Pierwsze spotkanie organizacyjne: 14.02.2019

ZAPISY:
Aby zgłosić chęć uczestnictwa należy wysłać wiadomość na adres: [email protected]
Termin zbierania zgłoszeń do 13.02.2019

Ilość miejsc na warsztatach ograniczona!

Opis Warsztatów:

Pierwsze zdanie ma zachęcić czytelnika. Zachęcam Cię.
To nie mają być jedynie warsztaty pisania, a próba stworzenia stałej grupy pracującej nad swoimi utworami.
Pisanie to opowiadanie. Na wzór dawnych bajarzy, opowiadaczy, szamanów -- mówiących do zebranych w świetle ogniska -- kreuje się historię, która ma porwać (#napad!). Dlatego też dobrze mieć słuchaczy i wspólnie decydować co w danej opowieści działa, a co nie. Kreślenie to bardzo
duża część pisania.
Tak wygląda nasz idealny warsztat. Wymiana spostrzeżeń, tematów, inspiracji, narzędzi i opowieści.
Darmowe Warsztaty “Napady Weny” skierowane są do tych, którzy już piszą oraz tych, którzy chcieliby dopiero zacząć.
Zobacz co możesz uzyskać zapisując się do grupy:

Opis Napadów Weny

Grupa Napady Weny powstała 25 stycznia 2017 roku o godz. 23:21. Zrzesza debiutantów, ale też autorów, tłumaczy, redaktorów z Lublina, Krakowa i innych zakątków Polski. W zamkniętej grupie cyklicznie wybierane są “motywy”, na podstawie których powstają utwory prozatorskie (a czasem poetyckie). Następnie zostaje z nich złożone na potrzeby grupy “wydanie” (z okładką i spisem treści, a ostatnio korektą), a uczestnicy mogą wzajemnie ocenić swoje prace. Wiele z tak poprawionych i przetestowanych opowiadań zostało później opublikowanych w czasopismach lub magazynach internetowych.
Biorąc udział w warsztatach Napadów Weny niektórzy uczestnicy będą mieli szansę dołączyć do grupy i współpracować z jej członkami nawet po zakończeniu cyklu warsztatowego.

PROWADZĄCY:

Maciej Tuora (1988) – absolwent dziennikarstwa na UMCS w Lublinie. Od 2014 roku prowadzi warsztaty pisania. Od 2016 spotkania literackie. Inspiruje i interesuje się fikcją transgresyjną, minimalistycznym stylem pisania oraz dziennikarstwem Gonzo.
Pomysłodawca cyklu spotkań literackich "W stronę", scenarzysta Ośrodka "Brama Grodzka – Teatr NN", współprowadzący kanał Youtube zajmujący się literaturą, juror II edycji Akademii Opowieści – Gazeta Wyborcza.
Publikował m. in. w "Malkontentach", "Wydawnictwiej", "Fabulariach", "PA.RA", "Akcencie".
https://tuora.wordpress.com

Krzysztof Pyter (1988) – założyciel i redaktor grupy Napady Weny. Absolwent UMCS i KUL, na którym zrobił też doktorat. Pisał swego czasu sporo o muzyce do gier (blog Gracze Słuchacze, magazyn PSX Extreme) i robił wywiady z kompozytorami. Obecnie prowadzi spotkania autorskie (Falkon 2018, W stronę). Skoro debiut wybiera się samemu, to jeszcze nie publikował.
Nadal wierny fantastyce, ale interesuje się też non-fiction.

W razie pytań napisz do nas: [email protected]