Dom ze słów

W ramach projektu "Dom ze słów" nagrywamy relacje osób opowiadających o swoich domach. Punktem wyjścia do każdej z tych opowieści są przedmioty związane z domem np.: stół, krzesło, kredens, szafa, łóżko, obrazy, lampy, okna, drzwi, piwnica, strych, próg, piec, komin, czy podłoga.

Dzięki temu powstaje dom "zbudowany" z tych opowieści, a jego historię tworzą Ci, którzy do nas z nimi przychodzą. W tym domu pojawiają się opowieści z dzieciństwa, tajemnicze opowieści związane ze strychem czy piwnicą. To wszystko razem buduje atmosferę domu nadając mu niepowtarzalny charakter.

Z zebranych wspomnień powstała instalacja Domu ze Słów, w którym można wysłuchać zgromadzonych opowieści. Grafiki powstały na bazie opowieści i grafik wykonanych przez artystkę Agnieszkę Mazek.

W szkołach prowadziliśmy także akcję promocyjną projektu. Do 15 szkół trafiły tekturowe instalacje domków. Domki miały prowokować do rozmów o domu i domowych historiach z perspektywy przedmiotów. Miały gromadzić i zbierać historie od dzieci, od ich rodziców i dziadków. Zapraszamy do działania, wypełniajcie dom swoimi opowieściami!

 

Zespół:
Pomysłodawca: Tomasz Pietrasiewicz
Koncept i koordynacja działań projektu: Alina Bąk
Realizacja projektu: Magdalena Krasuska
Realizacja wystawy: Magdalena Krasuska, Maciej Pałka, Maciej Połynko
Realizacja domków: Katarzyna Sobczyk, Weronika Witosław
Realizacja warsztatów w szkołach: Weronika Witosław
Realizacja graficzna: Agnieszka Mazek

Kontakt: Magdalena Krasuska
[email protected]  

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Żyrandol
  
stół
 
biurko


Płaszcz
  
zegary
 
Książki
  


lampka
 
szafa
 
okno


obrazy
 
ekspres 
 
filiżanka


skrzypce
 
stołeczek
 
klucz


maglownica
  
Maskotki
  
Zdjęcia


Biżuteria
  
Pamiątki
    
Obrus

  
Powielacz
  
Kołowrotek
  
Kominek


naczynia