Wystawa: Z Archiwum Litografii – Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy: Z Archiwum Litografii – Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu 
„Być mądrym, nie modnym”
.

Termin: 7 luty 2019, godz. 18.00
Miejsce: Dom Słów-Izba Drukarstwa, ul. Żmigród 1
Wystawę będzie można oglądać bezpłatnie do 10 marca.

Na kolejnej wystawie z cyklu „Z Archiwum Litografii” prezentujemy grafiki pracowników i studentów z Pracowni Grafiki – Litografia. Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Pracownia prowadzona jest przez prof. Stefana Ficnera i asystenta dr Maksymiliana Skorwidera.
Podstawowym złożeniem pracowni jest kształcenie w technice litografii zachowując przy tym otwartość na inne media w sztuce. Główny nacisk kładziony jest na budowanie postawy twórczej oraz wrażliwości widzenia poprzez naukę warsztatu graficznego oraz warsztatu pojęciowego.
Studenci realizują prace indywidualne jak i kolektywne – wymieniając się wspólnie doświadczeniami i ucząc pracy w grupach. Szczególnie ważny jest również indywidualny tok pracy, co w przyszłości przekłada się na umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów artystycznych, umiejętność łączenia technik graficznych, rysunku i innych dyscyplin twórczych, w celu uzyskania dojrzałego wyrazu artystycznego.
Pracownia i jej pracownicy otwarta jest na prace mądre – myślące, zabawne, absurdalne jak i piękne, bogate w walory estetyczne, a efektem pracy twórczej, eksperymentu nie musi być skończona grafika – może nim być nabyte doświadczenie, efekt eksperymentu oraz poznanie zakresu możliwości przy użyciu danego medium.