Spacery po Żmigrodzie: Przemysłowy Żmigród i Tajemnice Żmigrodu

Żmigród ma wspaniałą cechę – nie jest duży. Idealnie nadaje się do spacerów. Ma wszystko, co takie miejsce powinno mieć: rzekę, dużo zieleni, piękne widoki miasta, spokojne i pełne uroku uliczki, zaskakujące i wspaniałe zabytki, tajemnicze historie. I wciąż jest nieodkryty.

Zapraszamy na spacery z Rafałem Lisem, który odkryje przed Wami dawno zapomniane historie Żmigrodu.
Na oba spacery obowiązują zapisy mailowe.
Zgłoszenia: rafal7lis@gmail.com

Terminy:
21.10.2017, godz. 13:00 – Przemysłowy Żmigród
Początek: ul. Żmigród 1, wejście do Domu Słów
Żmigród to nie tylko dużo zieleni, piękne widoki miasta, spokojne i pełne uroku uliczki, zaskakujące i wspaniałe zabytki. To również miejsce, gdzie w 2. połowie XIX wieku zaczęły się pojawiać zakłady przemysłowe. Proponowany spacer po Żmigrodzie to okazja do przypomnienia opowieści o znajdujących się tutaj dawniej zakładach produkcyjnych, fabrykach i związanych zachodzących w ich najbliższym otoczeniu. Trasa wiodąca ulicami Wyszyńskiego, Misjonarską, Zamojską czy Bernardyńską obfituje w opowieści związane m.in. z rodziną Vetterów, Albertem Plage i jego synem Emilem czy wreszcie z Boczarskim i jego pechowym młynem.

28.10.2017, godz. 13:00 – Tajemnice Żmigrodu
Początek: ul. Żmigród 1, wejście do Domu Słów
Już sama nazwa Żmigród jest intrygująca. Pochodzi ona prawdopodobnie od mitycznej istoty – Żmija, pogańskiego boga Słowian, którego obecność w tym właśnie miejscu – na stoku wzgórza opadającego w dół doliny Bystrzycy – zatarła się przez wieki. Śladem po dawnym Żmigrodzie jest ulica nosząca tę samą nazwę.


Wstęp wolny!
Spacery realizowane są w ramach projektu ARTgród.