Słowo na "k"

"Słowa mają moc, ranienia również. A wypowiedziane na głos uprzedmiotawiają i stygmatyzują. Tak jest właśnie w przypadku słowa na „k”. Ono sprowadza człowieka do rangi dziwnej istoty, która nie jest człowiekiem, bo od słowa „człowiek” jest niejako odklejana, wyodrębniana, w dosłownym rozumieniu inna. A to przecież nieprawda."
Iga Zakrzewska - Morawek

O słowie "karzeł", o życiu osób z niskorosłością i o tym, że ono wcale nie musi być smutne porozmawiamy na najbliższym spotkaniu,organizowanym w ramach programu Inny Lublin.

Na spotkanie składa się otwarcie wystawy fotografii Pawła Bajewa, portretujących portrety osób niskorosłych, rozmowa z niskorosłym aktorem Teatru Powszechnego w Warszawie - Arkiem Pyciem, oraz promocja publikacji, będącej zbiorem historii osób z achondroplazją.

Miejsce: Dom Słów, ul. Królewska 17/Żmigród 1
Termin: 25.01.2018, godzina 18.00

Rozmowę prowadzi reporterka Radia Lublin, Agnieszka Krawiec.
Spotkanie odbywa się w ramach programu "Inny Lublin".

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy.
Dom Słów jest miejscem dostępnym dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

Paweł Bajew - Fotografujący samouk. Swoją przygodę z fotografią zaczął w 2007 roku. Na swoim koncie ma kilka wystaw autorskich. Laureat wielu konkursów fotograficznych (m.in. I miejsce w konkursie fotograficznym" Flaga RP w obiektywie" organizowanym przez portal fotograficzny Fotigo.pl oraz Biuro Bezpieczeństwa Narodowego – 2009r.; III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Fotografii Młodych w Jarosławiu - 2009; laureat sekcji ShowOff „Miesiąca Fotografii w Krakowie”- 2010 r. ). Fotografie Pawła Bajewa prezentowane były na wielu wystawach w Polsce i w Europie. Jest także autorem 12 okładek na rok 2013 dla ZOOM’a – Lubelskiego Informatora Kulturalnego.