Praktyczny kurs z metody Lego-Logos

Serdecznie zapraszamy na praktyczny kurs z opatentowanej metody dydaktycznej ΛΕΓΩ-ΛΟΓΟΣ (pol. lego-logos), który poprowadzi jej twórca, Jarosław Spychała – filozof, wykładowca akademicki, dziennikarz, artysta, autor książki „Jaskinia. Droga rebeliantów”.

Metoda ΛΕΓΩ-ΛΟΓΟΣ jest rekomendowana zarówno jako niezależny program rozwijania kreatywności, jak i metoda wspomagająca nauczanie na lekcjach etyki i filozofii, języka polskiego i języków obcych, przedsiębiorczości, zajęciach plastycznych oraz wszędzie tam, gdzie elementem składowym jest kreatywność i myślenie abstrakcyjne.

Wzbogać swój warsztat o nowoczesne i niestandardowe metody nauczania!

Zastosowanie metody Lego Logos pomaga przeprowadzić ciekawe, inspirujące i angażujące zajęcia. Pomaga rozwijać takie zdolności jak: analizowanie i syntezowanie treści, logiczne myślenie oraz uczy czytania ze zrozumieniem, słuchania innych, dyskutowania, pracy zespołowej, myślenia abstrakcyjnego i kreatywnego.

Gdzie:
Międzynarodowe Szkoły Paderewski w Lublinie
“Sala Mentalna”
ul. Symfoniczna 1A
20-853 Lublin

Kiedy:
8 września 2019 r.
godz. 11.00-17.00

Dla kogo:

- Zainteresowanych rozwijaniem kreatywności,
- Nauczycieli filozofii i etyki,
- Nauczycieli pozostałych przedmiotów szkolnych: humanistycznych i ścisłych,
- Nauczycieli wychowania przedszkolnego,
- Animatorów.

Organizatorzy:
Dom Słów, Fundacja Karuzela Aktywności, Międzynarodowe Szkoły Paderewski, WFiS UMCS

Patronat:
Filozofuj!

Warunki uczestnictwa w szkoleniu:
Obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona. Prosimy o wysłanie zgłoszenia poprzez FORMULARZ oraz uiszczenie opłaty w wysokości 45 zł, której dokonuje się poprzez FORMULARZ.

Wysłanie zgłoszenia jest jednocześnie akceptacją REGULAMINU.

Opłata za szkolenie obejmuje materiały warsztatowe i catering (przerwa kawowa i obiadowa).

Wszyscy uczestnicy kursu otrzymają zaświadczenie ukończenia szkolenia.

Kontakt:
W razie pytań prosimy o kontakt: warsztaty@dzienfilozofii.pl

Zapraszamy!

Jarosław Marek Spychała – Filozof, wykładowca akademicki, dziennikarz. Zawodowo zajmuje się strategią budowania brandów oraz kształceniem i rozwojem technik myślenia twórczego i jego zastosowaniem w edukacji, kulturze i gospodarce. Naukowo interesuje się historią filozofii i religii, a szczególnie zjawiskiem przenikania się religii i filozofii w zakresie wyobrażeń o pośmiertnych losach człowieka oraz ich wpływem na kształt poczucia sensu życia we współczesnych społeczeństwach zachodnioeuropejskich. Autor publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu filozofii oraz przekładów z języków nowożytnych i klasycznych. Laureat „Wyróżnienia Specjalnego 2007” przyznawanego zdolnym polskim naukowcom przez Tygodnik Polityka” w ramach akcji „Zostańcie z Nami”oraz nagrody „Kryształki Zwierciadła 2008” przyznawanej przez miesięcznik „Zwierciadło”. W 2019 roku ukazała się jego książka „Jaskinia. Droga rebeliantów”.

źródło: https://dzienfilozofii.pl/