Mieszkanie Poezji: Jadwiga Graboś

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Jadwigą Graboś wokół jej debiutanckiej książki "Lekcje Rozróżniania".

Termin: 24.10 (czwartek), godz. 18:00
Miejsce: Dom Słów, ul. Królewska 17 (wejście od podwórka)
Prowadzenie: Ivan Davydenko

Na okładce debiutanckiego tomiku Kamil Brewiński napisał:
„Jej wiersze, uczciwe, uczuciowe, niestroniące od ironii, sytuują się poza obłędnie rozrastającym się nawiasem ponowoczesności, której wszyscy powoli mamy dosyć”.

Wiersze z tomu „Lekcje Rozróżniania” przepełnione są obserwacją i życiowymi spostrzeżeniami. Każdy utwór to część życia. Kiedy mieszkańcy globalnej wioski śpią, Jadwiga w swoich wierszach starannie robi demakijaż przeżytego dnia, zmywając z jego trosk i dramatów naleciałości informacyjnego szumu. Ta książka potrafi zaskoczyć, jak galeria zdjęć z telefonu, przypadkowo znalezionego na ławce w jesiennym ogrodzie. "Pisane po nocach, poprawiane w dzień" – tak wypowiedziała się o powstawaniu tomiku sama autorka.

Jadwiga Graboś – ur. 1972 w Lublinie. Absolwentka filologii germańskiej i prawa (UMCS w Lublinie), a także podyplomowych Studiów Literacko-Artystycznych (UJ). Nauczycielka języka niemieckiego. Pisze wiersze, teksty piosenek i prozę. Publikowała w Kwartalniku „Akcent”, Wydawnictwie j, Magazynie „Malkontenty”, Almanachu Wierszy Krakowskich oraz Babińcu Literackim. Stypendystka Prezydenta Miasta Lublin (2019).

Spotkanie realizowane jest w ramach nowego cyklu "Mieszkania Poezji".
----
Książka wydana w ramach Stypendium Prezydenta Miasta Lublin.