Wschody z Domem Słów. Zwiedzanie, warsztaty i spacer ze słowem − ruszyły zapisy

Dom Słów i Festiwal Wschody po raz kolejny łączą siły. Wspólnie udowodnią jak ważne, nie tylko w muzyce, jest SŁOWO. Będzie kreatywnie i aktywnie, dla każdego, niezależnie od umiejętności. Będą warsztaty, spacer śladami lubelskich poetów oraz zwiedzanie Domu Słów.

W piątek, pierwszego dnia Wschodów, odwiedź z nami Dom Słów − najciekawszą w Lublinie kamienicę, w której od parteru po sam dach mieszka “wolne słowo”. Sobota to  warsztaty opowieści w Chatce Żaka − pójdź krok dalej niż sięga wyobraźni. Wszystko pod okiem lubelskich promotorów słowa.

Niedziela zapowiada się najbardziej obficie. Dla aktywnych, jednak wciąż ciekawych słowa, przygotowaliśmy spacer śladami lubelskich poetów − nie zabraknie śladów Józefa Czechowicza czy Julii Hartwig. O tej samej porze ruszą warsztaty z kreatywnego pisania. Zapraszamy wszystkich miłośników słowa pisanego, zarówno amatorów, jak i tych piszących na poważnie. Dzień zakończymy warsztatami z TYPOkoszulkami. Przynieś swoją ulubioną koszulkę, aby potem metodą typograficzną, czyli nanoszenia cytatów na materiał, nadać jej unikatowy charakter!  


Program:

piątek, 12.04
godz. 17.00 – zwiedzanie Domu Słów

sobota, 13.04
godz. 17.00 — warsztaty opowieści / Chatka Żaka

niedziela, 14.04
godz. 13.00 – kreatywne pisanie / wkrótce ogłosimy lokalizację
godz. 13.00 – spacer śladami lubelskich poetów
godz. 15.00 – warsztaty TYPOkoszulki / wkrótce ogłosimy lokalizację

Udział we wszystkich aktywnościach jest bezpłatny. Mile widziani są tegoroczni Wschodzący (wszystko zaplanowane jest czasowo tak, aby każdy uczestnik mógł poza częścią konkursową spróbować swoich sił w warsztatach oraz wziąć udział w zwiedzaniu i spacerze) oraz cała reszta lubelskiego świata.

Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy pod adresem agnieszka@wschodyfestiwal.pl, liczba miejsc jest mocno ograniczona!

Więcej informacji: http://wschodyfestiwal.pl/

Kwiecień w Domu Słów

Przedstawiamy kwietniowy rozkład jazdy wydarzeń w Domu Słów!

1. Planeta FIXIA. Poezja wizualna
Termin: 16 marca, godz. 17:00
Miejsce: Dom Słów-Izba Drukarstwa, ul. Żmigród 1
Wystawę można oglądać bezpłatnie do 18 kwietnia

Otwarcie instalacji "PLANETA FIXIA. Poezja wizualna" autorstwa Marka Letkiewicza. Więcej informacji: http://teatrnn.pl/domslow/aktualnosci/planeta-fixia-poezja-wizualna/

2. Wschody z Domem Słów. Zwiedzanie, warsztaty i spacer ze słowem - zapisy
Termin: 

piątek, 12.04
godz. 17.00 – zwiedzanie Domu Słów

sobota, 13.04
godz. 17.00 — warsztaty opowieści / Chatka Żaka

niedziela, 14.04
godz. 13.00 – kreatywne pisanie / wkrótce ogłosimy lokalizację
godz. 13.00 – spacer śladami lubelskich poetów
godz. 15.00 – warsztaty TYPOkoszulki / wkrótce ogłosimy lokalizację

Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy pod adresem agnieszka@wschodyfestiwal.pl, liczba miejsc jest mocno ograniczona!
Więcej informacji: http://teatrnn.pl/domslow/aktualnosci/wschody-z-domem-slow-zwiedzanie-warsztaty-i-spacer-ze-slowem-ruszyly-zapisy/


3. Miasto Poezji 2019 - nabór wolontariuszy
Termin: do 18 kwietnia

"poezja w powietrzu / wiersze w eterze" to hasło tegorocznej edycji Lubelskich Spotkań Literackich "Miasto Poezji", do udziału w której zapraszamy Was także w roli wolontariusza/ki! Nabór wolontariuszy będzie trwać do 18 kwietnia. Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj: https://forms.gle/XjM8b2MvCXddu2tP8
Więcej informacji: http://teatrnn.pl/domslow/aktualnosci/miasto-poezji-2019-nabor-wolontariuszy/

4. W stronę reportażu: spotkanie z Aleksandrą Pezdą
Termin: 24 kwietnia, godz. 18:00
Miejsce: Dom Słów, ul. Królewska 17 (wejście od podwórka)

Spotkanie wokół książki "Zdrowaś Mario. Reportaże o medycznej marihuanie". Więcej: http://teatrnn.pl/domslow/aktualnosci/w-strone-reportazu-zdrowas-mario/

5. Inny Lublin: spotkanie z Marzeną Piejko
Termin: 25 kwietnia, godz. 18:00
Miejsce: Dom Słów, ul. Królewska 17 (wejście od podwórka)

Spotkanie wokół książki "Jutro jednak nadeszło. Czyli jak to jest narodzić się po raz drugi", której tematem jest walka z mukowiscydozą. Więcej: http://teatrnn.pl/domslow/aktualnosci/inny-lublin-jutro-jednak-nadeszlo/

6. Sezon Lublin 2019: zwiedzanie Izby drukarstwa
Termin: 26 kwietnia, godz. 13:00 i 16:00
Miejsce zbiórki: sklepik Domu Słów, ul. Żmigród 1
Zapisy na wybrane wydarzenia w ramach Sezonu Lublin 2019 uruchomione zostaną za pośrednictwem strony www.sezon.lublin.eu w dwóch terminach: 16 i 23 kwietnia 2019 r.

7. Dźwięki [Domu] Słów: Ignacio Córdoba & Sara Persico
Termin: 27 kwietnia, godz. 20:00
Miejsce: Dom Słów, ul. Królewska 17 (wejście od podwórka)
Wstęp: 10 zł
Po raz czwarty mamy przyjemność być stałym i już tradycyjnym przystankiem w trasie Ignacio Córdoby, który po solowych występach z gitarą (2016), oscylatorem (2017) i duecie z preparowanym kontrabasem (2018) zaprezentuje nowy projekt z Sarą Persico (wokal, elektronika). Więcej: http://teatrnn.pl/domslow/aktualnosci/dzwieki-domu-slow-ignacio-cordoba-sara-persico/

Miasto Poezji 2019 - nabór wolontariuszy!

"poezja w powietrzu / wiersze w eterze" to hasło tegorocznej edycji Lubelskich Spotkań Literackich "Miasto Poezji", do udziału w której zapraszamy Was także w roli wolontariusza/ki!

Kogo szukamy?
Poszukujemy osób od 16. roku życia chcących aktywnie włączyć się w tworzenie XII Lubelskich Spotkań Literackich "Miasto Poezji", które odbędą się 23 - 26 maja. Do współpracy zaprosimy Cię wcześniej, byś jak najlepiej poczuł/a klimat festiwalu.

Do kiedy możesz się zgłaszać?
Nabór wolontariuszy będzie trwać do 18 kwietnia. Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj: https://forms.gle/XjM8b2MvCXddu2tP8
O wynikach naboru poinformujemy Cię 23 kwietnia.

Przy czym możesz pomóc?
Jako wolontariusz/ka ,,Miasta Poezji” możesz działać w jednej z następujących grup:
1. Biuro Festiwalowe - w ramach tej grupy będziesz pełnić dyżury w biurze festiwalowym znajdującym się w Domu Słów oraz punkcie informacyjnym na Placu Litewskim czy w Bramie Grodzkiej. Staniesz się skarbnicą wiedzy o Festiwalu dla naszych gości oraz mieszkańców Lubina i turystów. Przed Festiwalem będziesz dla nas nieocenionym wsparciem np. przy przygotowaniach pakietów dla poetów czy dystrybuowaniu materiałów promocyjnych (np. afiszy).
2. Małe Miasto Poezji - to okazja do wcielania się w bajkowe postacie podczas "Podwórka Wyobraźni", czytania bajek w szkołach i przedszkolach, animowania działań wokół Drzewa Opowieści czy opieki nad spotkaniami i warsztatami dla dzieci.
3. Terytoria Poezji - w ramach tej grupy masz okazję prowadzić działania animacyjne w przestrzeni miasta np. na Placu Litewskim. Będziesz opiekować się działaniami warsztatowymi tam się odbywającymi czy też czytać poezję dla przechodniów i osób przystających w naszym poetyckim zakątku.
4. Edukacja - to okazja do bliższego poznania naszych gości festiwalowych, którymi będziesz się opiekować podczas spotkań poetyckich realizowanych w szkołach. To także dział, w którym będziesz wspierać (i podpatrywać przy pracy) prowadzących warsztaty dla młodzieży w Domu Słów.
5. Medialna - to grupa, w której Twoim zadaniem będzie dokumentacja fotograficzna lub video prowadzonych działań w ramach Terytoriów Poezji, Małego Miasta Poezji, Edukacji czy spotkań odbywających w Domu Słów i Mieszkaniach Poezji. Jeśli do tego będziesz chciał/a nas wesprzeć w działaniach promocyjnych będziemy Ci podwójnie wdzięczni!

Co oferujemy?
Przede wszystkim niepowtarzalną atmosferę i znajomości na lata! Poza tym gwarantujemy pracę w fajnym zespole oraz moc atrakcji (przed i w trakcie festiwalu). Do tego pakietu dorzucamy niezapomniane poetyckie doznania, zaświadczenie o odbyciu wolontariatu, specjalne podziękowania oraz warsztaty dla najaktywniejszych wolontariuszy!

Koordynatorka wolontariuszy/ek: Monika Czapka
Kontakt: monika.czapka@tnn.lublin.pl

Dziękujemy za Wasze zgłoszenia!