Laboratorium Słowa (III edycja) - nabór i spotkanie organizacyjne

 

Termin spotkania organizacyjnego: 06.11.2017, godz. 18:00
Miejsce: Dom Słów, ul. Żmigród 1 / Królewska 17 (wejście od podwórka)
Zgłoszenia należy nadsyłać na adres: maciej.tuora@tnn.lublin.pl do dnia 6 listopada.

Rusza III edycja Laboratorium Słowa. Programu, w którym wzięło dotychczas udział około 80 adeptów literatury. 

Program skierowany jest do młodzieży ze szkół średnich, studentów oraz wszystkich osób zainteresowanych literaturą. Podczas zajęć prowadzący omawiają z uczestnikami nadesłane próbki literackie, przybliżają twórczość znanych pisarzy oraz pomagają rozwinąć praktyczne umiejętności poetyckie, pisarskie i krytycznoliterackie. Uczestnicy programu otrzymują także pomoc w publikacji swoich tekstów oraz przygotowaniu ich do formy „propozycji wydawniczej”. W latach 2017-18 odbędzie się III edycja programu.

W ramach programu zapraszamy na warsztaty:

- kreatywnego pisania
- poetyckie
- krytycznoliterackie

Spośród przygotowanych przez nas tematów każdy może ułożyć swój własny plan warsztatów, nawigując swobodnie pomiędzy grupą kreatywnego pisania, poetycką i krytycznoliteracką.

Szczegółowy program warsztatów: zobacz

Koszt warsztatów: 7 zł/spotkanie warsztatowe

STRONA PROJEKTU: teatrnn.pl/domslow/laboratoriumslowa/

 

Spotkanie organizacyjne pierwszej edycji

W stronę reportażu: "Petersburg. Miasto snu" Joanny Czeczott

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Joanną Czeczott wokół książki "Petersburg. Miasto snu"!

Termin: 23.10 (poniedziałek), godz. 18.00
Miejsce: Dom Słów, ul. Królewska 17 (wejście od podwórka)
Prowadzenie: Agnieszka Krawiec

"W delcie Newy nad Zatoką Fińską leży miasto niezwykłe. Piotrogród. Leningrad. Petersburg. Dla jednych rajska kraina swobody i oaza nowoczesności, dla innych miejsce bolesnych wspomnień, od których nie ma ucieczki.

Joanna Czeczott prowadzi nas ulicami Petersburga, splatając przeszłość i teraźniejszość tego niezwykłego miasta. Car Piotr I, żelazną ręką pchający zacofaną metropolię w stronę Zachodu. Dyrektor petersburskiego teatru, który w żółtym trykocie postanawia dołączyć do trupy baletowej. Zrozpaczone matki, odwiedzające swoich synów w areszcie. Bananowe pokolenie lat 80., rozkochane w Putinie i pieniądzach swoich rodziców.

Petersburg to przewodnik po miejscu, które pomimo niezliczonych klęsk i wojen, zawsze podnosiło się z upadku i z nadzieją spoglądało w przyszłość."
/źródło: Wydawnictwo Czarne/

Joanna Czeczott (ur. 1979) — ukończyła stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim, studiowała też na Państwowym Uniwersytecie w Sankt Petersburgu i w Warszawskiej Szkole Filmowej. Politolożka i dziennikarka, pracowała w „Gazecie Wyborczej”, a od 2006 roku — w dziale zagranicznym „Przekroju”. Autorka książki Macierzyństwo non fiction. Relacja z przewrotu domowego oraz współautorka antologii reporterskiej Odwaga jest kobietą. Publikowała m.in. w „Zwierciadle”, „Wysokich Obcasach” i „Newsweeku”. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spotkanie realizowane jest w ramach cyklu "W stronę".

„W stronę” to cykl spotkań literackich w Domu Słów promujących najnowszą literaturę.

NIC za darmo - wystawa

6 października w Domu Słów odbył się wernisaż wystawy Bogusława Byrskiego - NIC za darmo.