Serwis poświęcony spotkaniom młodzieży polskiej i izraelskiej w szkołach w Lublinie i regionie.

Serwis poświęcony spotkaniom młodzieży polskiej i izraelskiej w szkołach w Lublinie i regionie.

Teatr NN

Koordynacja regionalna ORE

Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" jest koordynatorem regionalnym na woj. lubelskie programu "Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów".

Program realizowany jest przez Ośrodek Rozwoju Edukacji, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli o zasięgu ogólnokrajowym, prowadzoną przez Ministra Edukacji Narodowej. 

 

Koordynacja regionalna ORE


W ramach programu “Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów” ORE jest organizatorem:

  • seminariów edukacyjnych dla nauczycieli z Polski prowadzonych we współpracy z Instytutem Yad Vashem w jego siedzibie w Jerozolimie (szkolenie w zakresie nauczania o Holocauście oraz szeroko pojętej tematyki polsko-żydowskiej);
  • dwuewtapowych seminariów edukacyjnych “Bliżej Siebie” dla nauczycieli z Polski i Izraela, odbywających się w Sulejówku i w Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie (spotkania nauczycieli z obu krajów służące wspólnemu przygotowaniu programu wizyty młodzieży z Izraela w Polsce);
  • szkoleń dla nauczycieli w Sulejówku oraz w Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście, a także konferencji i szkoleń lokalnych organizowanych przez koordynatorów regionalnych (spotkania służące wymianie doświadczeń nauczycieli zajmujących się tematyką spotkań polsko-izraelskich oraz pogłębieniu wiedzy merytorycznej).

 

Poradnik dla nauczycieli ze scenariuszami warsztatów opracowany przez ORE "Zachować pamięć" [pdf]

O programie "Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów"

Ogólnopolska strona internetowa ORE poświęcona tematyce spotkań polsko-izraelskich www.polska-izrael.edu.pl

Polsko - francuskie nauczanie o Zagładzie Pamięć i Edukacja - uczymy się od siebie